ریل تایم پی سی آر

خدمات ریل تایم پی سی آر آرکا طب روهام

ریل تایم پی سی آر ، ابزار انتخابی برای تعیین سریع و حساس مقدار کم اسید نوکلئیک در نمونه‌های مختلف بیولوژیکی، با کاربردهای متنوع مانند آنالیز بیان ژن، شناسایی ارگانیسم‌های اصلاح‌شده ژنتیکی درغذا و فنوتایپینگ سرطان است. اولین گام بسیاری از پروتکل‌های بیولوژی مولکولی تجزیه‌وتحلیل بیان ژن با استفاده از تکنیک Real-time PCR که نظارت و مانیتور ژن را به‌صورت زمان واقعی آن را تسهیل می‌کند.

تجهیزات بخش مولکولی آزمایشگاه آرکا طب روهام

ریل تایم پی سی آر
ریل تایم پی سی آر

 

شرکت آرکا طب روهام ATR آماده ثبت سفارشات خدمات ریل تایم پی سی آر Real-Time PCR شما مشتریان عزیز می‌باشد. تیم فنی باتجربه شرکت ATR، این خدمات را با بیشترین دقت و تکرارپذیری به شما مشتریان گرامی ارائه می‌دهد. شرکت ما به‌واسطه کارشناسان خبره خود توانسته است هزینه این خدمات را کاهش داده تا به شما در دستیابی به نتایج بهتر و صرفه‌جویی در زمان و هزینه کمک کند.

 مقدمه‌ای بر Real-Time PCR

همان‌طور که از نام آن مشخص است، Real-Time PCR تکنیکی برای نظارت بر پیشرفت واکنش PCR در زمان واقعی است. در این تکنیک در حین انجام واکنش می‌توان، میزان کوچکی از محصول PCR را (DNA, cDNA, RNA) به‌صورت کمی اندازه‌گیری کرد. تکنیک PCR مبتنی بر فلورسنت منجر به انقلاب در اندازه‌گیری کمی DNA و RNA شده است.

RT-PCR مبتنی بر تشخیص فلورسنت تولیدشده توسط مولکول ریپورتر است که با پیشرفت واکنش افزایش می‌یابد. این امر به دلیل تجمع محصول PCR با هر مرحله از امپیلیفیکاسیون رخ می‌دهد. مولکول‌های ریپورتر فلورسنتی شامل رنگ‌هایی مانند SYBR® Green یا پروب های اختصاصی مانند Beacons یا TaqMan® هستند که به DNA دو رشته‌ای متصل می‌شوند. در این روش می‌توان با حداقل میزان اسید نوکلئیک شروع کرد و محصول نهایی را دقیقاً اندازه‌گیری نمود. علاوه بر این، دیگر به پردازش پس از PCR نیازی نیست و بدین‌صورت در مواد مصرفی و زمان می‌توان صرفه‌جویی کرد. این روش دارای یک چرخه اضافی رونویسی معکوس بوده که منجر به تشکیل یک مولکول DNA از یک مولکول RNA می‌شود. این کار به این دلیل انجام می‌شود که RNA نسبت به DNA پایداری کمتری دارد.

 دستگاه ریل تایم پی سی آر آزمایشگاه آرکا طب روهام 

مشخصات دستگاه Stratagene Mx3000P Multiplex Real time PCR آزمایشگاه آرکا طب روهام: 

📌 دارای قابلیت خوانش چهار رنگ همزمان در یک چاهک

📌 دارای فیلتر چهار کاناله

📌 حجم هر واکنش:  50-20 میکرو لیتر 

📌استفاده از تیوب یا پلیت برای نمونه ها: فرمت های تیوب 200میکرولیتری ، تیوب استریپی، تیوب تکی و پلیت 96 چاهکی

 کاربردهای Real-Time PCR:

📌 مطالعات بیان کمی mRNA
📌 اندازه‌گیری تعداد کپی DNA در ژنوم یا DNA ویروسی
📌 آزمون‌های تشخیص آللی یا ژنوتایپینگ SNP
📌 تأیید نتایج میکرواری
📌 درمان دارویی کارآمد
📌 اندازه‌گیری آسیب DNA

در تکنیک RT-PCR، یک مولکول ریپورتر فلورسنتی برای نظارت بر پیشرفت PCR استفاده می‌شود. فلورسنتی که توسط مولکول‌های ریپورتر منتشر می‌شوند نشان‌دهنده میزان غلظت تجمع یافته محصول PCR در هر مرحله از امپیلیفیکاسیون است.

اساس مولکول‌های مورد استفاده برای تشخیص در این تکنیک می‌تواند به دو صورت زیر باشد:

📌 تشخیص غیراختصاصی با استفاده از رنگ‌های متصل شونده به DNA

📌 تشخیص اختصاصی هدف با پروب اختصاصی

شرکت ATR قادر به انجام RT-PCR به‌صورت کمی یا نسبی بسته به نیاز مشتری است:

SYBR® Green ✒️
Eva Green ✒️
Molecular Beacons ✒️
TaqMan® Probes ✒️
FRET Hybridization Probes ✒️
Scorpion® Primers✒️

ظهور کیت‌های RT-PCR، این واکنش را آسان‌تر و سریع‌تر باکیفیت بالا قابل‌عرضه کرده است. فاکتورهای متعدد و مهمی برای انجام یک RT-PCR موفق باید رعایت شود تا نتایج مطلوبی به دست آید.

توجه: شرکت ATR قادر به آنالیز داده های RT-PCR به صورت خدماتی جدا، نیز می باشد.

چرا شرکت ATR را انتخاب کنیم؟

شرکت ATR با در نظر گرفتن تمامی موارد، انجام RT-PCR نمونهٔ شما مشتری گرامی را با بالاترین کیفیت، تضمین می‌کند. ما با بهره‌گیری از بهترین مواد اولیه و افراد باتجربه خود در زمینه RT-PCR، آماده ارائه این سرویس با کمترین هزینه و زمان هستیم.

  

کیفیت: ما متعهد به ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و تکرارپذیری نتایج ارائه شده هستیم

زمان تحویل نتایج: به‌ طور معمول کمتر از ۱۵ روز (بسته به تعداد و نوع نمونه‌ها)

قیمت‌گذاری: با تکیه بر دانش تخصصی تیم فنی شرکت ATR، کمترین و رقابتی‌ترین قیمت را ارائه می دهیم

خدمات جامع پروژهما می‌توانیم با ارائه طیف وسیعی از خدمات مولکولی ازجمله طراحی پرایمر/پروب، الکتروفورز ژل افقی، تعیین توالی پاسخگو کل نیازهای تحقیقاتی شما باشیم

ارتباط نزدیک با مشتریان: برای اطمینان از بهینه‌سازی طرح تحقیقاتی‌، به‌صورت مستمر ارتباط را با مشتری حفظ میکنیم و نتایج را با شما در میان گذاشته و تفسیر می‌کنیم. در صورت داشتن هرگونه سوالاتی از قبیل : آموزش – پاور پوینت – مراحل – تکنیک – رسم منحنی استاندارد در ریل تایم پی سی آر؛ قیمت – روش کار با دستگاه ریل تایم؛ تفاوت پی سی ار و ریل تایم پی سی ار؛ پروتکل ریل تایم پی سی ار real-time pcr؛ نحوه آنالیز داده های real time pcr؛ خدمات qPCR؛ خدمات RT-PCR؛ روش انجام rt pcr؛ real time چیست

 

برای اطلاع از تعرفه ها با ما تماس بگیرید:

🌐 ایمیل: info@atrmed.com

☎️ تلفن: ۶۶۳۶۱۵۴۳-۰۲۱ و ۶۶۳۷۹۰۲۶-۰۲۱

📱 موبایل: 09120549892

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *