سنجش میزان زنده ماندنی سلول و سمیت مواد با آزمایش MTT و XTT

خدمات سنجش میزان زنده ماندنی سلول و سمیت مواد با آزمایش MTT و XTT شرکت آرکا طب روهام

شرکت آرکا طب روهام (ATR) خدمات سنجش میزان زنده ماندنی سلول و سمیت مواد را با آزمایش MTT و XTT به‌صورت یک پانل جامع شامل نگهداری و پاساژ رده های سلولی، سنجش میزان زنده ماندنی سلول و سمیت مواد با آزمایش MTT و XTT، بررسی آپوپتوز با استفاده از کیت Annexin و بررسی چرخه سلولی با رنگ PI، جهت پاسخگویی به نیازهای تحقیقاتی مختلف ارائه می‌دهد. شرکت ATR به‌واسطه کارشناسان خبره خود توانسته است هزینه خدمات MTT و XTT را کاهش داده تا به شما در دستیابی به نتایج بهتر و صرفه‌جویی در زمان و هزینه کمک کند.

تست MTT

سنجش میزان زنده ماندنی سلول و سمیت مواد بر روی سلول‌ها امری مهم در حوزه تحقیقات علوم زیستی می‌باشد که در این خصوص روش‌های متعددی تعریف شده است. MTT) 3-(4,5-Dimethylthiazol-2-yl)-2,5-Diphenyltetrazolium Bromide) نمک محلول در آب تترازولیوم برماید است.

آزمایش MTT یک آزمایش کالریمتریک جهت ارزیابی فعالیت متابولیک سلولی است. آنزیم اکسیدوردوکتاز سلولی وابسته به NADPH منعکس‌کننده تعداد سلول‌های زنده ای که قادر به احیاء رنگ تترازولیوم برماید محلول به رنگ بنفش فورمازان نامحلول است، میباشد. ترکیب فورمازان در دی متیل سولفواکساید (DMSO) محلول است. ازآنجایی‌که سلول‌های مرده قادر به تبدیل MTT به فورمازان نیستند، سطح فورمازان ایجادشده متناسب با تعداد سلول‌های زنده می‌باشد. شدت رنگ ایجادشده با الایزا ریدر خوانده می‌شود.

تست-MTT

فورمازان تشکیل‌شده در حلالی همانند DMSO حل‌شده و از روی جذب نمونه‌ها میزان سلول‌های زنده، به‌طور نسبی، تعیین می‌شود. هرچقدر تعداد سلول‌های زنده بیشتر باشد، این تبدیل بیشتر صورت گرفته و فورمازان بیشتری تولید می‌شود که درنهایت ما شاهد افزایش رنگ و جذب خوانده‌شده برای هر چاهک از ماده مجهول و هر یک از زمان‌های آزمایش‌شده خواهیم بود.

تست XTT

نمک‌های تترازولیم به مدت چندین سال در مطالعات به‌عنوان معرف‌های تشخیصی به‌طور گسترده‌ای مورداستفاده قرارگرفته‌اند. در تکنیک XTT از نمک‌های تترازولیوم اصلاح‌شده XTT)2,3-bis-(2-methoxy-4-nitro-5-sulfophenyl)-2H-tetrazolium-5-carboxanilide) استفاده می‌شود که حساسیت و محدوده دینامیکی بالاتری داشته و پس از متابولیزه شدن توسط سلول زنده یک ماده رنگی در محیط ظاهر خواهد شد.

در آزمون XTT برای بررسی اثر سمیت سلولی، ابتدا سلول‌های کشت داده‌شده در مجاورت مقادیر مختلفی از نمونه موردبررسی به‌طور جداگانه در زمان‌های مختلف قرار می‌گیرند و میزان حیات سلول‌های زنده با اضافه کردن معرف‌های تست XTT به محیط و سنجش میزان رنگ ایجادشده با استفاده از دستگاه الایزا ریدر سنجیده می‌شود. در پایان با انجام محاسبات و با توجه به میزان رنگ ایجادشده توسط معرف‌ها، درصد نهایی سلول‌های زنده برای هر چاهک از نمونه موردبررسی و هر یک از زمان‌های آزمایش‌شده، گزارش می‌شود.

تست-XTT

خدمات سنجش میزان زنده ماندنی سلول و سمیت مواد با آزمایش MTT شرکت ATR، شامل نگهداری و پاساژ رده های سلولی، سنجش میزان زنده ماندنی سلول و سمیت مواد با آزمایش MTT و XTT، بررسی آپوپتوز با استفاده از کیت Annexin و بررسی چرخه سلولی با رنگ PI،می‌شود.

📌 در جدول زیر پنل ارائه شده توسط شرکت آرکا طب روهام را مشاهده می کنید:

پنل جامع خدمات کشت سلول شرکت ATR

نام خدمات

محتوا خدمات

جدول زمانی

کشت و پاساژ رده سلولی
 •  بهینه‌سازی شرایط کشت رده سلولی ارائه‌شده توسط مشتری
 • پاساژ رده سلولی
۱ تا ۲ هفته
تست MTT و XTT
 •  تهیه غلظت‌های مختلف از نمونه موردبررسی 
 •  انکوباسیون سلول‌ها با مقادیر مختلفی از نمونه موردبررسی در زمان‌های مختلف 
 •  انجام تست MTT یا XTT 
 •  تعیین سمیت سلولی ۵۰% (Cytotoxic Concentration50, CC50)
 •  اثر ممانعت کنندگی ۵۰% (Inhibitory concentration, IC50) تعیین IC50 با نرم‌افزار GraphPad Prism 8
۱ هفته
بررسی آپوپتوز با استفاده از کیت Annexin و بررسی چرخه سلولی با استفاده از رنگ PI
 •  تعیین تعداد سلول موردنیاز
 • انکوباسیون سلول‌ها با مقادیر مختلفی از نمونه موردبررسی در زمان‌های مختلف
 • بررسی آپوپتوز با استفاده از کیت Annexin
 • بررسی چرخه سلولی با استفاده از رنگ PI خوانش با دستگاه فلوسایتومتری
 • آنالیز با نرم‌افزار FlowJo v10
۱ هفته

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چرا شرکت ATR را انتخاب کنیم؟

کیفیت: ما متعهد به ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و تکرارپذیری نتایج ارائه شده هستیم

زمان تحویل نتایج: به‌ طور معمول کمتر از ۱۵ روز (بسته به تعداد و نوع نمونه‌ها)

قیمت‌گذاری: با تکیه بر دانش تخصصی تیم فنی شرکت ATR، کمترین و رقابتی‌ترین قیمت را ارائه می دهیم

خدمات جامع پروژهما می‌توانیم با ارائه طیف وسیعی از خدمات کشت سلولی مانند نگهداری و پاساژ رده های سلولی، بررسی آپوپتوز با استفاده از کیت Annexin و بررسی چرخه سلولی با رنگ PI، پاسخگو کل نیازهای تحقیقاتی شما باشیم

ارتباط نزدیک با مشتریان: برای اطمینان از بهینه‌سازی طرح تحقیقاتی‌، به‌صورت مستمر ارتباط را با مشتری حفظ میکنیم و نتایج را با شما در میان گذاشته و تفسیر می‌کنیم

برای اطلاع از تعرفه ها با ما تماس بگیرید:

🌐 ایمیل: info@atrmed.com

☎️ تلفن: ۶۶۳۶۱۵۴۳-۰۲۱ و ۶۶۳۷۹۰۲۶-۰۲۱

📱 موبایل: 09120549892